تبلیغات

سلفی فضاپیمای جدید اروپایی ها از خود

سلفی فضاپیمای جدید اروپایی ها از خود

فضاپیمای «بپی کلمبو» که توسط آژانس فضایی اروپا به فضا پرتاب شده و به سمت سیاره عطارد در حال حرکت است، یک عکس سلفی جالب از خود تهیه کرد.

به گزارش گیزمودو، این عکس سلفی اولین عکسی است که توسط فضاپیمای مذکور تهیه شده و توسط آژانس فضایی اروپا به اشتراک گذاشته شده است.

در این عکس یکی از بازوهای این فضاپیما که مجهز به صفحات خورشیدی است در سمت راست عکس دیده می شود. همچنین بخشی از یکی از حسگرهای بپی کلمبو هم که با یک لایه عایق پوشانده شده در سمت چپ عکس قابل مشاهده است. راکت آریان ۵ که حامل فضاپیمای بپی کلمبو بوده با موفقیت در روز شنبه ماموریت خود را انجام داد.

این فضاپیما مجهز به سه دوربین کنترل و نظارت است که قادر به تهیه تصاویر سیاه و سفید با دقت ۱۰۲۴ در ۱۰۲۴ پیکسل هستند. البته فعلا یکی از این سه دوربین فعال است و دو دوربین دیگر از فردا فعال شده و ارسال تصاویر از محیط اطراف را آغاز می کنند.

پرتاب فضاپیمای بپی کلمبو به فضا ۱.۳ میلیارد یورو هزینه داشته و هدف اصلی از این کار مطالعه در مورد محیط مغناطیسی در اطراف سیاره عطارد و مواد تشکیل دهنده سیاره مذکور است.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فضاپیمای اروپایی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات