تبلیغات

وام ۳ میلیاردی بنیاد علوی برای دانشجویان مناطق محروم

در کنار تلاش هایی که بنیاد علوی به عنوان یک نهاد فرا دولتی در بخش حمایت از اقشار محروم دارد و در این مسیر حوزه های مختلفی را به کانون هدف خود قرار داده است، تلاش برای حمایت از دانشجویانی که در مناطق محروم تحصیل می کنند، نیز چند سالی است که به دستور کار مسئولان این مجموعه اضافه شده است.

بنیاد علوی با علم بر اینکه حمایت از دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه های مناطق محروم امری بسیار ضروری است و در صورت نبود حمایت های مورد اشاره فاصله این دانشجویان را با دانشگاه های بزرگ افزایش خواهد داد، به این حوزه ورود کرده و به صورت سالانه چند صد میلیون تومان در این حوزه هزینه می کند.

جدا از کمک های ملی این مجموعه در سال های گذشته که در قالب تعامل و هم افزایی با صندوق رفاه وزارت علوم دنبال شد، در سال تحصیلی جدید نیز بنیاد علوی در قالب تعاملی مشابه این بار با رقمی قابل تأمل تر، عزم خود را برای حمایت از دانشجویان ساکن در مناطق محروم جزم کرده است.

بر اساس تفاهم نامه اخیری که بنیاد علوی با صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم منعقد کرده است، تنها در نیمسال اول تحصیلی جاری از سوی این بنیاد مبلغی بالغ بر 3 میلیارد تومان به صندوق رفاه دانشجویان پرداخت خواهد شد تا این وام را بر حسب شناسایی دانشجویان نیازمند شاغل به تحصیل در مناطق محروم، به ایشان پرداخت کنند.

تفاهمی که به آن اشاره شد، البته دارای بندهای جزئی تری است و بر اساس اطلاعات به دست آمده قرار است یک میلیارد تومان آن به صورت مشخص به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه پیام نور پرداخت شود.

علاوه بر تسهیلات یک میلیارد تومانی بنیاد علوی برای دانشجویان مستحق در دانشگاه پیام نور، 500 میلیون تومان نیز تنها در نیمسال نخست تحصیلی به دانشجویان شاغل در دانشگاه فنی حرفه ای پرداخت خواهد شد و نیز یک میلیارد و ۵۵۲ میلیون تومان برای دانشگاه های دولتی از محل این قرارداد اختصاص داده شده است.

مبلغ وامی که به آن اشاره شد، برای دانشجویان مجرد 600 هزار تومان و برای دانشجویان 800 هزار تومان در نظر گرفته شده است که پس از اعلام درخواست دانشجو و تأیید دانشگاه محل تحصیل، از سوی صندوق رفاه به حساب وی پرداخت خواهد شد.

تسهیلاتی حمایتی که در راستای کاهش شکاف میان دانشجویان مناطق برخوردار و محروم پرداخت خواهد شد و بازپرداخت تسهیلات ارائه شده آن نیز بعد از پایان تحصیلات و بدون هیچ گونه کارمزدی از دانشجویان دریافت کننده وام دریافت خواهد شد.

امید این است که در سایه تعامل نهادهای دولتی و غیر دولتی مثل بنیاد علوی و صندوق رفاه دانشجویان، شرایط برای بهبود کیفیت علمی و زندگی دانشجویان شاغل به تحصیل در مناطق محروم افزایش یابد.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

میلیاردی بنیاد دانشجویان مناطق محروم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات