تبلیغات

سر بریده خاشقچی را برای بن سلمان بردند !

سر بریده خاشقچی را برای بن سلمان بردند !

به گزارش رکنا، با وجود گذشت چند روز از اعلام خبر رسمی مرگ جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی توسط عمال آل سعود در کنسولگری این کشور در استانبول؛ مقامات و سازمان های بین المللی همچنان با محکوم کردن این جنایت Crime خواستار پاسخگویی این رژیم به افکار عمومی جهان هستند.

بخشی از جسد خاشقچی به ریاض منتقل شده است

پایگاه اینترنتی میدل ایست آی انگلیس اعلام کرد ماهر المطرب محافظ شخصی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی، بخشی از جسد جمال خاشقجی را به ریاض منتقل کرده است. این پایگاه اینترنتی از احتمال انتقال سر جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی به ریاض خبر داد.

محمد بن سلمان در جنایت قتل Murder خاشقجی دست دارد

روزنامه ترکیه ای ینی شفق به نقل از منابع مطلع تاکید کرد محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی در ماجرای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار عربستانی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول دست داشته است. به نوشته این روزنامه، ماهر المطرب در روز قتل خاشقجی چهار بار با بدر العساکر رئیس دفتر محمد بن سلمان تماس تلفنی داشته است.

به گزارش این روزنامه، المطرب همچنین با شماره ای در آمریکا هم تماس تلفنی گرفته است که احتمالا این شماره متعلق به سفارت عربستان در واشنگتن یا شخص خالد بن سلمان است.

ژاپن خواستار تحقیق درباره کشته شدن جمال خاشقجی شد

ژاپن روز دوشنبه خواستار تحقیق درباره قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار مخالف سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول شد.

یوشیهیده سوگا سخنگوی دولت ژاپن در یک کنفرانس خبری گفت مرگ این روزنامه نگار ساکن آمریکا که دولت عربستان سعودی آن را تایید کرده است، "بسیار تاسف بار" بود و ژاپن "به شدت امیدوار به کشف زودهنگام حقایق و پاسخ های شفاف و قابل قبول" در تحقیقات ترکیه در این زمینه است.

تصاویر جدید از زمان ورود جمال خاشقجی به کنسولگری عربستان

رسانه های ترکیه تصاویر جدیدی را منتشر کردند که آخرین دقایق زندگی جمال خاشقجی را پیش از ورود به کنسولگری عربستان در استانبول نشان می دهد. این تصاویر، نزدیک شدن خاشقجی به نرده های فلزی نزدیک کنسولگری را نشان می دهد. در یکی از این عکس ها، خاشقجی در حال گفتگو با خدیجه چنگیز نامزدش نزدیک کنسولگری دیده می شود.

یکی از این تصاویر هم مربوط به زمان بازرسی بدنی جمال خاشقجی پیش از ورود به ساختمان کنسولگری عربستان است. آخرین تصویر هم لحظه ورود خاشقجی به ساختمان کنسولگری در ساعت سیزده و چهارده دقیقه دوم اکتبر را نشان می دهد.

سناتور آمریکایی : بن سلمان باید برکنار شود

رند پل Bridge سناتور آمریکایی محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی را به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی متهم کرد و خواستار برکناری وی شد.

این سناتور آمریکایی گفت معتقد است بن سلمان در مرگ این روزنامه نگار سعودی دست داشته است و باید فرد دیگری جایگزین وی شود. امکان ندارد بدون تایید ولیعهد 15 نفر برای کشتن Killing یک مخالف حکومت از عربستان سعودی به ترکیه اعزام شده باشند ... من اطمینان دارم که ولیعهد در این ماجرا دست داشته و فرمان آن را صادر کرده است. به همین دلیل است که معتقدم ما نمی توانیم به رابطه با وی ادامه دهیم. در نتیجه فکر می کنم فرد دیگری باید جایگزین وی شود.

وی تصریح کرد :آمریکا باید فروش سلاح به عربستان سعودی را متوقف کند و درباره اینکه آیا آنها می خواهند متحد ما باشند یا دشمن ما، با ریاض مذاکرات جدی انجام دهد.

وزیر اقتصاد آلمان توقف فروش سلاح به عربستان را خواستار شد

وزیر اقتصاد آلمان خواستار موضع مشترک کشورهای اروپایی در توقف فروش سلاح به عربستان سعودی تا زمان مشخص شدن جزئیات ماجرای قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول ترکیه شد.

وزیر اقتصاد آلمان گفت: فقط در صورتی که کشورهای اروپایی با توقف فروش سلاح به عربستان موافقت کنند، دولت سعودی تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

جرجیس: قتل خاشقجی سبب برهم خوردن فضای کلی خاورمیانه می شود

نویسنده عرب ضمن تاکید بر اینکه حرکت ولیعهد عربستان سعودی تکرار حرکت در مسیر دیکتاتورهای سابق منطقه است تصریح کرد قتل خاشقجی سبب برهم خوردن فضای کلی خاورمیانه می شود.

فواد جرجیس استاد روابط بین الملل در دانشگاه اقتصاد لندن در گفتگو با این شبکه گفت: پرونده جمال خاشقجی بسیار پر سر و صدا شده است. بی تردید این پرونده سبب تضعیف شدن رهبری عربستان سعودی می شود. این اتفاق کاملا طبیعی است. این ماجرا سبب می شود موقعیت عربستان سعودی در منطقه نیز ضعیف شود. عربستان سعودی در چندین منطقه درگیر چندین جنگ است. عربستان سعودی رقابت راهبردی با ایران را دنبال می کند و قطر را هم تحریم کرده است. رقابت ژئواستراتژیک با ایران در چندین کشور عربی ادامه دارد. به نظرمن اتفاقی که در چند ماه آینده و یک سال آینده شاهد خواهیم بود ظهور خطوط گسل جدید ژئواستراتژیک خواهد بود؛ بطوریکه عربستان سعودی در یک سویی قرار داشته باشد و ترکیه نیز در دیگر سوی باشد.

مقام پیشین آمریکایی از ابهام در سرنوشت محمد بن سلمان پس از قتل خاشقچی خبر داد

یک مقام پیشین آمریکایی تصریح کرد قتل خاشقچی آینده محمد بن سلمان را در هاله ای از ابهام قرار داده است.

مارتین ایندک معاون پیشین وزیر امور خارجه آمریکا در مسائل خاورنزدیک گفت: مطالب زیادی درباره دخالت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی درقتل جمال خاشقجی مطرح است. معلوم نیست که آیا بن سلمان می تواند از این ماجرا جان سالم به در ببرد یا خیر. همانطور که دیگر مسائل عربستان سعودی نیز چندان روشن نیست.

عربستان سعودی همانند سرزمینی است که در هفت لایه مخفی است پس نمی توان به صورت دقیق متوجه شد که روند اتفاقات به چه صورت است اما می توان تصور کرد که بر این حکومت شوک وارد شده است. محمد بن سلمان بسیاری از شاهزاده ها را کنار گذاشت. او شماری از آنها را دستگیر کرد یا از عرصه حذف کرد آنهم به بهانه ظاهرا پیگیری برنامه های اصلاح طلبانه اش که پرسشهای بسیاری درباره این برنامه ها مطرح است. او محمد بن نایف ولیعهد بسیار محترم را نیز پایین کشید. پس بی تردید در درون خاندان سلطنتی سعودی افرادی حضور دارند که علیه او دسیسه می کنند.

سفیر پیشین آمریکا در اراضی اشغالی که در حال حاضر از اعضای برجسته شورای روابط خارجی آمریکا است در ادامه افزود: اما نکته دومی که باید به آن توجه داشت این است که برنامه اصلی او برنامه اصلاحات است. همین امر سبب شده است محبوبیت محمد بن سلمان درمیان مردم عربستان سعودی افزایش یابد. اما با اتفاق رخ داده برنامه های اصلاح طلبانه او زیر سوال خواهد رفت. یکی از علل این مسئله ، خروج سرمایه از عربستان سعودی خواهد بود. حالا سرمایه گذاران خارجی از اینکه در عربستان سعودی فعالیت کنند بسیار می ترسند. خروج سرمایه گذاران از فهرست کسانی که می خواهند در کنفرانس سرمایه گذاری هفته آینده عربستان سعودی خارج شوند موید همین نکته است.

خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

بریده خاشقچی سلمان بردند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات