تبلیغات

گزارشی از روز پایانی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران/ مهمانانی که لحظه آخر خود را رساندند!

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، در چهارمین روز جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه 161 اثر در بخش‌های ملی و بین الملل اعم از داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی به نمایش در آمدند.

همچنین نشست تخصصی «هنر تجربی در روزگار ما» که ازجمله نشست‌های علمی و تخصصی این دوره از جشنواره تحت عنوان «بیست-سی‌وپنج» بود با حضور «احمد الستی» برگزار شد، علاوه بر آن نشست «سینمای تجربی معاصر» توسط ویرجیل ویدریش شکل گرفت و نشست «آسیب شناسی یک موضوع: فیلم‌ها چگونه پایان می‌یابند؟» با حضور سعید عقیقی؛ از دیگر برنامه‌های روز پایانی جشنواره بود.

البته اینکه گفته می‌شود روز پایانی مقصود روز پایانی رقابت فیلم‌هاست؛ چراکه امروز (سه‌شنبه) همچنان فیلم‌های جشنواره در پردیس ملت نمایش داده می‌شوند اما این‌ها آثاری هستند که روزهای قبل جشنواره اکران شده‌ و حتی داوری هم شده‌اند.

حال و هوای جشنواره روز گذشته گفتنی‌تر است؛ فضای بارانی و هوای نسبتا سرد، فقط دو دسته از آدم‌ها را به پردیس سینمایی ملت می‌کشاند، یکی آنانیکه مجبور بودند مثل مسئولین جشنواره و داوران و اهالی رسانه و... و دسته دیگر آنانیکه واقعا علاقه‌مند و مخاطب جدی فیلم کوتاه هستند.

هرچند که جمعیت به نسبت روزهای قبل کمتر بود و حضور گسترده آنچنانی و استقبال همراه با ازدحام که روزهای قبل شاهدش بودیم (خصوصا روز جمعه، روز نخست جشنواره) اما بازهم اجازه ندادند جشنواره از تب و تاب خودش بیفتد.

البته مشکل پارکینگ نه تنها حل نشده بود بلکه بارش باران معضل را شدیدتر هم کرده بود و ظاهرا هوای سرد و باریدن باران کمی اعصاب مسئولین پارکینگ را دستخوش تغییر قرار داده بود و به اصطلاح اعصاب نگذاشته بود برایشان؛ این را از رفتار و برخوردشان هم میشد فهمید.

از دیگر اتفاقات روز گذشته  جشنواره (که البته باید گفت شب گذشته) حضور برخی مهمانان ویژه بود که هرچند در لحظه‌های آخر آمدند اما بالاخره آمدند! آقایان «سیدعباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد، «علیرضا تابش» مدیرعامل بنیاد فارابی و مسئولین اداره ارشاد خراسان و برخی از رؤسای انجمن سینمای جوان در شهرستان‌ها از جمله این مهمانان بودند.

حضور آقای وزیر بدین شکل بود که از ابتدای ورود، به بازرسی  قسمت‌های مختلف جشنوراه پرداختند و دبیر جشنواره «سید صادق موسوی» به همراه مسئول مربوطه به ارائه توضیحات هربخش می‌پرداختند. البته گفتنی است از همان ابتدای ورود وی جمعیت خبرنگاران پشت سر وزیر راه افتاده بودند تا بتوانند مصاحبه‌شان را بگیرند اما این همراهی زمان زیادی برد و خبرنگاران مجبور شدند در طول تمام مسیر و بازرسی  آقای وزیر را مشایعت کنند.

فرجام بدین‌گونه بود که پس از بازدید فضای جشنواره و دریافت توضیحات، بنابر گفته هیئت همراه‌شان «قند»شان افت کرده بود و ناچاراً به اتاق vip رفتند و پس از لختی استراحت در جمع خبرنگاران حاضر شدند و سوالاتشان پاسخ دادند که البته تعدادی از خبرنگاران همانجا اعتراض خودشان را منتقل کردند.

حدود ساعت‌های 24 یا 1 بامداد بود که بوی تعطیلی در فضای جشنواره پیچید و پردیس ملت کم‌کم خلوت شد و غرفه‌ها آهسته آهسته وسایل خود را جمع می‌کردند تا از روزهای سی وپنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه خداحافظی کنند و خود را برای اختتامیه آن آماده کنند.

انتهای پیام/

گزارشی پایانی جشنواره المللی کوتاه تهران مهمانانی رساندند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات