تبلیغات

نهادهای علمی و اجرایی باید نسبت به اغفال در برابر مسائل جمعیت و خانواده پاسخگو باشند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در همایش تخصصی جنگ جهانی جمعیت با بیان اینکه بسیاری از نهادهای علمی و اجرایی کشور باید در برابر خدا نسبت به اغفال در برابر مسائل جمعیت و خانواده در ایران پاسخگو باشند ابراز داشت: در کاهش جمعیت از غرب جلو افتاده ایم آنان طی ۲۰۰ سال به این وضع رسیده اند و ما این راه را ببست ساله طی کرده ایم.

ازغدی با اشاره به اینکه غرب برای خلا های حاکمیتی ما در این زمینه برنامه ریزی می کند گفت: کنوانسیون حقوق کودک یکی از این موارد است که تحت عنوان آزار عاطفی امکان تربیت کودک را از والدین می گیرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه حوزه و دانشگاه پاسخگوی مسائل اجتماعی امروز ما نیستند بیان داشت؛ در مساله جمعیت هنوز آیات و روایات بررسی نشده و حتی یک مقاله فقهی به نفع و یا علیه کنترل جمعیت نداشته ایم.

وی ادامه داد: هیچکس از خطر پیری جامعه سخنی نمی گوید و نگاه غیردینی و مادی گرایی و رشد منیت مانع فرزندآوری شده است.

ازغدی با اشاره به اینکه هیچ نظریه و تئوری دینی درخصوص فرزند آوری وجود ندارد خاطرنشان کرد: فرزندآوری در روایات و احادیث با جهاد برابر دانسته شده است.
انتهای پیام/

نهادهای اجرایی اغفال برابر مسائل جمعیت خانواده پاسخگو باشند

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات