تبلیغات

اعضای کمیسیون آموزش مجلس به استان مرکزی سفر می‌کنند

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، علی‌اکبر کریمی عصر امروز در شورای هماهنگی دانشگاه‌های استان مرکزی با اشاره به سفر کمیسیون آموزش به استان مرکزی اظهار داشت: حضور کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در استان‌ها یک فرصت است، باتوجه به تجربه شخصی از سفر کمیسیون‌ها مختلف، باید گفت این سفر یک فرصت است که می‌توان از این فرصت به نحو شایسته استفاده کرد، اما نکته مورد توجه این است که، طح انتظارات و موضوعاتی که مطرح می‌شود نباید به گونه ای باشد که انتظار برطرف شدن تمام آن‌ها را در این سفر داشته باشیم.

وی افزود: زیرا جایگاه مجلس یک جایگاه اجرایی نیست و به طور مستقیم اعتباراتی را در  اختیار ندارد، اما از جهت رفع مشکلات و مسائل و یا اعمال حمایت‌های لازم در راستای تامین اعتبار لازم و یا اخذ مجوزهای لازم می‌تواند کمک داشته باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در همین راستا انتظار برطرف شدن همه امور در این سفر رل نباید داشت، باید واقع بین بود و آن مسائلی که به حیطه اختیارات مجلس و کمیسیون مربوط می‌شود را باید دنبال کنیم،   به همین سبب پیشنهاد می‌کنم دانشگاه‌ها تمام مسائل، مشکلات و نیازها را مشخص کنند و ما از فرصت استفاده کنیم و چند موضوع اساسی در حوزه آموزش عالی مطرح و برطرف کنیم.

کریمی بیان کرد: دادن تقاضای زیاد به کمیسیون فایده‌ای ندارد اما اگر بتوانیم موارد مهم را ارائه دهیم می‌توانیم امیدواریم باشیم مسائل برطرف شود، برطرف شدن یک موضوع اساسی دستاورد کمی نیست، در همین راستا الویت بندی موارد در حوزه وظایف و مسئولیت کمیسیون و هیئت همراه می‌تواند در دریافت نتیجه مطلوب کمک کننده باشد.

وی عنوان کرد: موارد مربوط به علوم پزشکی الزاما به کمیسیون آموزش مربوط نیست بلکه به کمیسیون بهداشت و درمان هم مربوط است، اگر  از فرصت حضور مدیران ارشد ملی استفاده کنیم خود یک فرصت بسیار مغتمم است، زیرا رئیس یک دانشگاه شاید به تنهای نتواند یک مدیر ارشد ملی را به استان دعوت کند در نتیجه در این فرصت مغتنم می‌توان بسیاری از مسائل را مطرح، بررسی و برطرف کنیم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مورد دستگاه‌ها، سازمان برنامه و بودجه با توجه به اثرگذاری در بحث حوزه اعتبارات می تواند نقش مهمی ایفا کند، با حضور مدیران مربوط به این حوزه می‌توان در بحث اعتبارات و غیره بهترین استفاده را ببریم.

کریمی تصریح کرد: سفرهای این چنینی دو روزه یا یک روزه است که روز دوم اهمیت کمتری پیدا می‌کند، برهمین اساس و باتوجه به اهمیت موضوع، لازم است جلسات اصلی روز نخست برگزار شود و روز دوم برای بازدیدها و مابقی برنامه‌ها در نظر گرفته شود.

وی اضافه کرد: لازم است نامه‌ها و موارد ارسالی خطاب به رئیس کمیسیون نوشته شود،  پس از اتمام این سفر دو دوزه و بازگشت به تهران یک جلسه در مجلس به منظور پیگیری مشکلات تشکیل می‌شود، نوشتن نامه‌ها و موارد خطاب به رئیس کمیسیون سبب پیگیری راحت‌تر آنها می‌شود، بعد از پیگیری کمیسیون جلسه‌ای برگزار و موارد مطرح و نظر وزرا در کمیسیون دریافت و تصمیماتی اتخاذ می‌شود.

انتهای پیام/ن

اعضای کمیسیون آموزش استان مرکزی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات