تبلیغات

حجت‌الاسلام ارزانی: جبهه فرهنگی، جبهه اصلی برای مبارزه است

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور در حاشیه مراسم اعزام 40 کاروان فرهنگی حامل 250 هزار جلد کتاب به مساجد سراسر کشور در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، بر تأکید بر لزوم تلاش برای تقویت ارتباط مردم با کتاب گفت: اینکه بخواهیم تمام ابزارها و فناوری‌ها را کنار بگذاریم و فقط کتاب بخوانیم نمی‌شود، بلکه باید از همان تمام ابزارها برای آشتی بیشتر مردم با کتاب و مطالعه آن استفاده کنیم.

رئیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور با بیان اینکه هیچ چیزی نمی‌تواند جایگزینی برای کتاب باشد، اظهار کرد: کتاب هیچ جایگزینی ندارد و مطالعه از روی مانیتور کامپیوتر و ... نمی‌تواند به معنای مطالعه کتاب باشد.

وی یادآور شد: اینکه فرد کتاب را در دست خود می‌گیرد، لذت دیگری دارد و نمی‌توان آن را با مطالعه مطالب مختلف در مانیتور و ... مقایسه کرد. در دست گرفتن کتاب باعث تقویت انس فرد با آن می شود، این موضوعی است که رهبر معظم انقلاب نیز بر آن تأکید داشته‌اند: «همه افراد خانه ما، وقتى مى‌خواهند بخوابند حتماً یک کتاب کنار دستشان است. من فکر مى‌کنم که همه خانواده‌هاى ایرانى باید اینگونه باشند. توقّع من، این است. ‌‌‌‌‌‌‌باید پدرها و مادرها، بچه‌ها را از اوّل با کتاب محشور و مأنوس کنند. حتّى بچه‌هاى کوچک باید با کتاب اُنس پیدا کنند. ‌‌‌‌‌‌‌اوّل کتاب را مثل نان و خوراکى و وسایل معیشتى لازم بخرند؛ بعد که این تأمین شد به زواید بپردازند 26/02/74»

حجت‌الاسلام والمسلمین ارزانیگفت: اینکه امسال برای بیست و ششمین هفته کتاب شعار «حال خوش خواندن» انتخاب شد، بدین خاطر است که صرفاً مطالعه کتاب حال خوش خواندن را به مخاطبان منتقل می‌کند نه خواندن یک سری مطالب در صفحات مجازی و ... .

رئیس ستاد عالی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور با تأکید بر اینکه امروز جبهه فرهنگی، همان جبهه اصلی برای مبارزه است، گفت: لازمه ماندگاری و پویایی مطالعات، انس با کتاب است.

انتهای پیام/

الاسلام ارزانی فرهنگی مبارزه

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات