تبلیغات

مائوریتزیو ساری: از نظر فلسفه فکری، به کلوپ احساس نزدیکی می کنم؛ مورینیو خصوصیات انسانی خارق العاده ای دارد

طرفداری - چلسی با مائوریتزیو ساری در حالی به تعطیلات ملی رسید که در لیگ برتر بدون شکست به کارش ادامه داده و 28 امتیاز دارد. آنها با صدر جدول 4 امتیاز فاصله دارند و ساری امیدوار است بتواند حتی قهرمانی لیگ برتر را به دست آورد. در یک مصاحبه نسبتا مفصل با گاتزتا دلو اسپورت، وی در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد:

در حال حاضر خیلی خوب هستم. جو باشگاه فوق العاده است. فوتبالی که بازی می کنیم، تماشایی است و این مسائل باعث می شوند مربی از کار خودش لذت ببرد. مقابل لیورپول به یورگن کلوپ نگاه کردم و او در حال خندیدن بود. نزدیک تر رفتم و پرسیدم: چرا می خندی؟ او گفت: "به من خیلی خوش می گذرد. به تو چطور؟" جواب دادم: "به من هم همینطور". وقتی در چنین شرایطی زندگی می کنید، می دانید در اوج هستید. 

اولین ماه های حضورتان در چلسی چطور بوده است؟

نتایج و کیفیت بازی ما مثبت بوده است. ما 18 بازی بدون شکست در چنین نمایش رقابتی داشته ایم و این یعنی در مسیر درستی هستیم. من حتی خوشحال تر هستم چون بازی های ما زیاد است و ریتم تند است. نمی توانم انکار کنم که می دانستم کارها و تعهدات زیادی داریم اما من هنوز به دنبال ایجاد تعادل بین بازی ها و جلسات تمرینی هستم.

در فوتبال انگلیس یک مساله باید اصلاح شود و آن زمان بندی بازی ها است. فاصله زیادی بین تمرینات وجود ندارد و فکر می کنم این نه به مربی کمک می کند و نه به بازیکنان. حتی این موضوع راجع به شرایط بدنی نیست بلکه به ذهنیت هم مربوط می شود. داوید لوئیز مرا با بازی ها و هوشش غافلگیر کرد. بارکلی پس از مدت ها مصدومیت، ثبات را پیدا کرده است. ویلیان کیفیت بالایی دارد. سبک بازی او کاملا مطابق لیگ برتر است. موراتا بازیکن باکیفیتی است. او سریع و تکنیکی است. آلوارو پسری احساساتی است و مشکلات به او آسیب زده اند.

رقبایتان در لیگ برتر؟ کلوپ؟ مورینیو؟

از نظر فلسفه فکری، به کلوپ احساس نزدیکی می کنم. مورینیو خصوصیات انسانی خارق العاده ای دارد. با وجود آن صحنه برخورد با دستیار من، او نزد من وجهه خوبی در استمفورد بریج از خودش به جای گذاشت. از نظر حرفه ای، حرف های زیادی در این مورد وجود دارد. امری خیلی مطالعه می کند و یک مربی حرفه ای بزرگ است. او از نظر انسجام و سازماندهی در سطح بسیار بالایی است. 

بعد از تعطیلات ملی، چلسی با تاتنهامی بازی می کند که قرار است در لیگ قهرمانان هم میزبان اینتر باشد:

فکر می کنم تاتنهام تقویم بازی هایش را انتخاب نمی کند. یک رقابت واقعی خواهد بود. این یک بازی دربی است. 

در ناپل چه میراثی از خود به جا گذاشتید؟

من تیمی را در اختیار گرفتم که فصل را با 64 امتیاز به پایان رسانده بود و در حالی باشگاه را ترک کردم، که امتیاز ما 91 بود. نمی توانستم بیشتر از این کاری انجام دهم. حالا یک رابطه قلبی با شهرم و مردم آن دارم. هرگز از ناپولی خسته نمی شوم. ناپولی من با تیم وینیچیو مقایسه می شد. یکی از اولین تیم های ایتالیایی که در دهه 1970 به آینده سفر کرد. این باعث افتخار من است. 

دی لورنتیس؟

در مورد او هیچ چیزی ندارم که بگویم. تنها می توانم از او تشکر کنم که بزرگترین حس رضایت زندگی ام را به من داد و این موقعیت را به من داد تا باشگاه شهر و قلبم را هدایت کنم. یک ماجراجویی باشکوه بود. آن روزها با هیچ چیزی محو نمی شوند؛ حتی با خروج من از ناپولی. رقبای ناپولی؟ این یوونتوس یک اولویت دارد و آن قهرمانی در لیگ قهرمانان است. این می تواند یک مزیت کوچک برای سایر رقبا باشد. 

آنچلوتی اخیرا از توهین ها در استادیوم های ایتالیا شکایت داشته و معتقد است داور باید چنین بازی هایی را متوقف کند:

فکر می کنم من اولین کسی بودم که با داور ارتباط برقرار کردم و از او خواستم در توهین ها مداخله کند. صد در صد با او موافقم. 

مائوریتزیو فلسفه احساس نزدیکی مورینیو خصوصیات انسانی العاده

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات