تبلیغات

دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران حل مناقشات از طریق گفت‌وگو و مذاکره است

alt

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ایران خود را متعهد به برجام می‌داند و نباید گذاشت که اتهامات بی‌‌پایه و اساسی که از سوی آمریکا، مانع روند اجرای مفاد این توافق‌نامه شود.

به گزارش خبر فوری به نقل از تسنیم، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار هیئت اروپایی به‌ریاست «یانوش لواندفسکی» نماینده و رئیس هیئت روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به برجام می‌داند و نباید گذاشت که اتهامات بی‌‌پایه و اساسی که از سوی آمریکا و برخی از متحدانش در منطقه بیان می‌شود، مانع روند اجرای مفاد این توافق‌نامه شود.

وی با بیان اینکه ایجاد ثبات و امنیت در منطقه و جهان از اهمیت زیادی برخوردار است، تصریح کرد: ما در مبارزه با تروریسم، تمام تلاش خود را کرده‌ایم، ولی برای نابودی آنها نیاز به عزم بین‌المللی است، اما متأسفانه برخی از کشورها از آنها حمایت کرده و سلاح در اختیار آنها قرار می‌دهند و در عین حال بیانیه هم صادر می‌کنند که با تروریسم مخالف هستند.

رئیس مجلس اظهار داشت: آنهایی که طالبان را به‌وجود آوردند، داعش را هم متولد ساختند.

لاریجانی با اشاره به لزوم مبارزه با قاچاق موادمخدر، متذکر شد: ایران در حد توان خود با قاچاق موادمخدر مبارزه می‌کند ولی این کار با تلاش یک یا دو کشور به نتیجه نخواهد رسید و همه کشورها باید در این مبارزه سهیم باشند.

وی درباره مراودات تجاری با اتحادیه اروپا، گفت: شما از این فضای موجود به‌خوبی می‌توانید بهره برده و با رفع موانع موجود، به گسترش روابط اقتصادی کمک نمایید.

رئیس مجلس افزود: ما در مجلس، قانون برنامه ششم را به تصویب رساندیم و در این برنامه اولویت‌هایی را در زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بخش نفت، گاز و پتروشیمی، بهره‌برداری از انرژی‌های پاک، راه‌آهن، بهره‌برداری از معادن و محیط زیست درنظر گرفتیم که اتحادیه اروپا در این زمینه‌ها می‌تواند سرمایه‌گذاری کند.

لاریجانی در پایان، دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران را حل مناقشات از طریق گفت‌وگو و مذاکره دانست.

همچنین «یانوش لواندفسکی» نماینده و رئیس هیئت روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا ضمن ابراز تأسف از وقوع زلزله اخیر در ایران و با تشکر از امداد و نجات سریع به زلزله‌زدگان، اظهار داشت: ما حامل پیام‌های خوب از طرف اتحادیه اروپا هستیم و صرف‌نظر از اینکه "ترامپ" هر تصمیمی بگیرد، اتحادیه اروپا خودش را ملزم به اجرای مفاد برجام می‌داند و کنار ایران می‌ماند.

وی گفت: پارلمان اتحادیه اروپا از 28 کشور تشکیل شده که به‌زودی با خروج انگلیس شامل 27 کشور خواهد شد و این کشورها خواستار حمایت از جمهوری اسلامی در توافق هسته‌ای هستند.

رئیس هیئت روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا خاطرنشان کرد: ایجاد ثبات در منطقه برای ما حائز اهمیت است و ایران در این میان نقش بسزایی دارد، چرا که ایران در مبارزه با داعش بسیار تلاش ارزنده‌ای داشت که بر کسی پوشیده نیست.

«یانوش لواندفسکی» تصریح کرد: اما پیروزی بر داعش، پایان این ماجرا نیست ولی یک پیروزی در این مرحله است و ضرورت دارد که مبارزه با تروریسم تا نابودی کامل آن ادامه پیدا کند و  کشورهای اروپایی و بروکسل به‌عنوان پایتخت این اتحادیه، به‌خوبی خطر حضور تروریست‌ها را درک کرده‌اند.

وی  افزود: اتحادیه اروپا بسیار علاقه‌مند به گسترش روابط تجاری با ایران است و امیدواریم که زمینه‌های گسترش همکاری‌ها به‌زودی فراهم شود و ما تلاش خواهیم کرد که موانع بانکی هرچه سریع‌تر برطرف شود.

رئیس هیئت روابط با ایران در پارلمان اتحادیه اروپا با اشاره به خطر گسترش تجارت موادمخدر در جهان، متذکر شد: یکی دیگر از معضلات، قاچاق موادمخدر، به‌خصوص از سوی افغانستان است و اتحادیه اروپا و ایران می‌توانند در این زمینه و سایر جرائم سازمان‌یافته با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.

یانوش لواندفسکی در پایان ابراز امیدواری کرد که مراودات میان ایران و اتحادیه اروپا بیش از پیش گسترش یابد.

Let's block ads! (Why?)

دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مناقشات مذاکره

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات