تبلیغات

یک دستور دیگر ترامپ علیه مهاجران متوقف شد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یک قاضی فدرال آمریکا به لغو موقت دستور دونالد ترامپ برای جلوگیری از درخواست پناهندگی مهاجرانی که به صورت غیرقانونی از مرز مکزیک وارد ایالات متحده می‌شوند رای داد.

به گزارش انتخاب به نقل از یورونیوز، جان تایگر، قاضی منطقه‌ای ایالت سان فرانسیسکو روز دوشنبه ۱۹ نوامبر در حکم خود از دولت خواست تا از ارائه درخواست پناهندگی مهاجران ممانعت به عمل نیاورد.

پس از حرکت دسته‌جمعی تعداد زیادی از مهاجران مناطق آمریکای مرکزی تحت عنوان «کاروان» به سمت ایالات متحده، دونالد ترامپ در تاریخ نهم نوامبر در فرمانی اجرایی اعلام کرد که چنانچه مهاجران از ایست‌های بازرسی در مرزهای این کشور عبور نکرده باشند اجازه ارائه درخواست پناهندگی به آنان داده نمی‌شود.

قاضی فدرال سانفرانسیسکو در حکم خود برای توقف موقت فرمان رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید: «حوزه اختیارات رئیس جمهوری هر چقدر هم که باشد، نباید شروط مهاجرتی را اعمال کند که توسط کنگره به صراحت ممنوع شده است.»

دونالد ترامپ که در تبلیغات انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده، بارها حرکت کاروان مهاجران به سمت این کشور را «تهاجم» به خاک آمریکا خوانده بود، پس از این صدور فرمان اعلام کرد که تنها درخواست پناهندگی افرادی پذیرفته می‌شود که شیوه ورود آنان به کشور قانونی بوده باشد.

وکلای ارائه دهنده این پرونده به دادگاه استدلال می‌کنند که ممانعت از ارائه درخواست پناهندگی بر اساس نحوه ورود آنان به کشور خلاف قانون مهاجرت است و علاوه بر این عدم انتشار آگهی عمومی نیز نقض قانون اداری ایالات متحده بود.

دستور ترامپ مهاجران متوقف

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات