تبلیغات

ماهاتیر محمد به سیاست بازمی گردد

ائتلاف اپوزیسیون مالزی امروز (یکشنبه) نخست‌وزیر پیشین این کشور را به عنوان نامزد پست نخست‌وزیری در انتخابات پارلمانی ماه اوت معرفی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، با توجه به اینکه انور ابراهیم، رهبر سرشناس اپوزیسیون مالزی در زندان است، ماهاتیر محمد ۹۲ ساله، نخست‌وزیر پیشین مالزی به عنوان بزرگترین تهدید برای نجیب رزاق، نخست‌وزیر کنونی این کشور که درگیر رسوایی فساد است، دیده می‌شود.

ماهاتیر محمد در طول ۲۲ سال حکومتش توانست وجهه خوبی به عنوان نخست‌وزیر از خود نشان دهد و با کمترین میزان مخالفت، ارزش‌های لیبرال را ارتقا داد و اگر اپوزیسیون مالزی در انتخابات آتی پیروز شود او کهنسال‌ترین رهبر جهان می‌شود. پیروزی احتمالی ماهاتیر همچنین می‌تواند راه را برای انور ابراهیم که از مخالفان سابق او بود باز کند تا نخست‌وزیر شود.

به گفته دبیر کل ائتلاف مذکور، ماهاتیر و همسر انور ابراهیم (وان عزیزه وان اسماعیل) به ترتیب نامزدهای ائتلاف پاکاتان هاراپان برای نخست‌وزیری و معاون نخست‌وزیری هستند. چنانچه اپوزیسیون پیروز شود، ‌احزاب آن توافق کردند تا فورا روند قانونی برای دریافت عفو سلطنتی برای انور را آغاز کنند. او افزود: پس از آن انور می‌تواند فورا در دولت فدرال ایفای نقش کند و متعاقبا به عنوان نامزد برای هشتمین دور نخست‌وزیری پیشنهاد شود.

ماهاتیر سیاست بازمی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات