تبلیغات

رسانه‌ها در توسعه پایدار استان سمنان نقش‌آفرینی کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر شامگاه گذشته در جشن پنج هزارمین شماره روزنامه پیام استان سمنان و تجلیل از برترین‌های ورزش استان در سال 97 اظهار داشت: استان سمنان دارای ظرفیت‌های زیادی برای توسعه است از این رو باید رسانه‌ها با ایجاد اتحاد و همبستگی که یکی از الزامات توسعه پایدار است استان را در رسیدن به توسعه پایدار یاری کنند.

وی با اذعان به اینکه امروز دشمن به دنبال جنگ اقتصادی در جامعه است افزود: در شرایط امروز جامعه رسانه‌ها باید به دنبال وحدت و همبستگی باشند و این مهم را در جامعه  تبیین کنند.

استاندار سمنان با بیان اینکه نقد منصفانه می‌تواند به رفع مشکلات کمک کنند از رسانه‌ها خواست تا علاوه بر انعکاس مشکلات مردم با نقد منصفانه، دولت را برای رفع این مشکلات یاری کنند.

سرمایه اجتماعی استان سمنان نسبت به کشور در رده پایین قرار دارد

عالی‌ترین مقام اجرایی دولت در استان سمنان با بیان اینکه این استان در برخی از شاخص‌ها دارای رتبه‌های ممتاز در کشور است گفت: اما این استان ازنظر سرمایه اجتماعی در کشور در رده پایینی قرار دارد که  علت این مهم در حال بررسی است.

آشناگر از اصحاب رسانه خواست تا پایین بودن سرمایه اجتماعی در استان سمنان را به‌عنوان یک دغدغه دنبال کنند.

وی گفت: استان سمنان دارای نرخ باسوادی بالایی بوده و همچنین جمعیت دانشجویی در این استان نسبت به سایر استان‌ها بالا بوده و رتبه نخست را دارد.

استاندار سمنان همچنین به نرخ بیکاری در این استان اشاره کرد و افزود: نرخ بیکاری در استان سمنان نسبت به کشور پایین است.

آشناگر با اشاره به ظرفیت بالای این استان در حوزه معادن و صنایع گفت: استان سمنان ازنظر داشتن معادن و صنایع دارای شاخص بسیار خوبی در کشور است.

انتهای پیام/ش

رسانه توسعه پایدار استان سمنان آفرینی

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات